Korte bio Als judoka won ik 18 medailles op EK, WK en Olympische Spelen. Nu ben ik actief als trainer, spreker en dagvoorzitter. Ik ben Chef de Mission voor de Jeugd Olympisch Spelen in 2014 & 2018 en ben voorzitter van Survival Bond Nederland. Heb je een vraag? Neem contact op!
DVD Total Judo Wil jij ook zo goed worden in judo? Bestel dan de dubbel-DVD Total Judo! In 160 minuten leg ik tot in detail uit hoe ik mijn judosysteem heb ontwikkeld. Interviews, 25 technieken en 110 wedstrijdbeelden. Meer info vind je op totaljudo.nl.

De hoogtepunten

Olympisch Kampioen 2000 Brons Olympische Spelen 2004 Brons Olympische Spelen 1996 Brons Wereldkampioenschap 2005 5x Europees kampioen 2x Europees kampioen teams 8x militair wereldkampioen 14x Nederlands kampioen 13x goud op een (Super) World Cup winnaar Tournoi de Paris 2002 winnaar Kano Cup 1999 Mijn 14 Nederlandse titels: 10x heren -86kg/-90kg 2x open klasse (licht) 1x tot 21 jaar 1x tot 18 jaar 1x Nederlands kampioen teams -21jr 1x Nederlands kampioen teams -18jr ook leuk: • Europees judoka van het jaar in 1998 & 2000 • 12 EK-medailles in 14 deelnames (1994-2008) • 10 jaar achtereen in Militair WK-finale (8x goud) • 32 medailles op World Cups • 17 World Cup-medailles op rij (7 jaar achtereen altijd prijs) • 4 deelnames aan Olympische Spelen • laatste 13 jaar ongeslagen in ne-waza (grondjudo) • nooit verloren met verwurging, 1x verloren met armklem (1989)

De complete lijst

2015

22-09 WK voor veteranen M3 (40-44 jaar), Amsterdam 1e

2008

10-11 NK heren individueel 1e 13-08 Olympische Spelen in Peking, China - 05-07 Open Duitse Kampioenschappen, Braunschweig 1e 14-04 EK Lissabon, Portugal 1e 10-02 Super World Cup van Parijs, Frankrijk 5e

2007

30-09 Super World Cup van Rotterdam 2e 14-09 WK Rio de Janeiro, Brazilië 5e 11-08 Open Duitse Kampioenschappen, Braunschweig 1e 06-05 Super World Cup van Moskou, Rusland - 29-04 World Cup van Rome, Italië - 18-04 NK voor militairen (open klasse) 1e 18-04 NK voor militairen (-90kg) 1e 11-02 Super World Cup van Parijs, Frankrijk 3e 06-01 NK voor clubteams 5e

2006

03-09 WK voor militairen (individueel), Kroatië 2e 27-05 EK Tampere, Finland (opgave door blessure) 5e 05-04 NK voor militairen 1e 19-03 World Cup van Rotterdam 3e 05-03 World Cup van Praag, Tsjechië 1e 08-01 NK voor clubteams 3e

2005

29-10 NK heren individueel 1e 09-09 WK Cairo, Egypte 3e 06-08 Open Duitse Kampioenschappen, Braunschweig 2e 21-07 WK voor militairen (individueel), Rusland 1e 23-06 Int. Militair Zelfverdedigingsgala, Rotterdam 1e 22-05 EK Rotterdam 3e 27-03 World Cup van Tallinn, Estland 3e 20-03 World Cup van Rome, Italië 2e 08-01 NK voor clubteams 2e  

2004

11-12 Cup of the Russian President - Rusland (team) 1e 20-11 WK voor militairen (individueel), Azerbeidjan 1e 17-11 WK voor militairen (landenteam), Azerbeidjan - 30-09 NK heren individueel 1e 29-08 NK voor militairen (open klasse) 1e 29-08 NK voor militairen (-90kg) 1e 18-08 Olympische Spelen in Athene, Griekenland 3e 16-05 EK Boekarest, Roemenië 2e 20-03 A-toernooi van Rotterdam 1e 08-02 A-toernooi van Parijs, Frankrijk 3e 25-01 A-toernooi van Moskou, Rusland 3e 10-01 NK voor clubteams 2e

2003

08-12 WK voor militairen (individueel), Italië 1e 12-09 WK Osaka, Japan - 17-05 EK Düsseldorf, Duitsland 3e 29-03 A-toernooi van Tallinn, Estland 1e 22-03 A-toernooi van Rome, Italië 3e 

2002

26-10 NK heren individueel 1e 19-10 WK voor militairen (individueel), China 2e 16-10 WK voor militairen (landenteam), China 5e 17-05 EK Maribor, Slovenië 3e 10-02 A-toernooi van Parijs, Frankrijk 1e 

2001

26-11 WK voor militairen (individueel), Italië 1e 23-11 WK voor militairen (landenteam), Italië 3e 27-10 NK heren individueel 2e 13-10 Grand Prix Moskou, Rusland - 27-07 WK München, Duitsland - 19-05 EK Parijs, Frankrijk 1e 12-04 NK voor militairen (open klasse) 1e 12-04 NK voor militairen (-90kg) 1e 01-04 A-toernooi van Rotterdam 1e 24-03 A-toernooi van Rome, Italië 3e 03-03 A-toernooi van Boedapest, Hongarije 1e

2000

19-11 EK voor landenteams in Aalst, België 5e 16-11 WK voor militairen (individueel), Den Helder 1e 11-11 WK voor militairen (landenteam), Den Helder - 04-11 NK heren individueel 1e 20-09 Olympische Spelen in Sydney, Australië 1e 12-08 Open Duitse Kampioenschappen, Bonn - 20-05 EK Wroclaw, Polen 2e 19-04 NK voor militairen (open klasse) 1e 19-04 NK voor militairen (-90kg) 1e 02-04 A-toernooi van Rotterdam 1e 26-03 A-toernooi van Rome, Italië 3e 27-02 A-toernooi van München, Duitsland 3e 05-02 A-toernooi van Sofia, Bulgarije - 23-01 A-toernooi van Moskou, Rusland 1e 08-01 NK clubteams 2e

1999

30-10 NK heren individueel 1e 24-10 EK landenteams  in Istanbul, Turkije 3e 08-10 WK Birmingham, Groot-Brittannië - 04-09 Open Duits Kampioenschap in Bonn 2e 13-08 WK voor militairen (landenteam), Kroatië 5e 11-08 WK voor militairen (individueel), Kroatië 1e 06-06 toernooi Venray 1e 22-05 EK Bratislava, Slowakije 3e 01-05 NK clubteams 2e 16-04 NK voor militairen (open klasse) 1e 16-04 NK voor militairen (-90kg) 1e 27-03 A-toernooi van Rome, Italië - 06-03 A-toernooi van Boedapest, Hongarije - 28-02 A-toernooi van München, Duitsland 1e 10-01 Jigoro Kano Cup in Tokio, Japan 1e 

1998

07-11 Europacup finale in Abensberg, Duitsland 3e 31-10 NK heren individueel 1e 18-10 EK landenteams in Villach, Oostenrijk 1e 27-09 teamtoernooi in Oradea, Romenië 2e 12-09 WK landenteams in Minsk, Wit-Rusland 7e 05-08 WK voor militairen (individueel), Rusland 1e 03-08 WK voor militairen (landenteam), Rusland 2e 23-05 teamtoernooi met militaire ploeg in Brussel, België 2e 16-05 EK Oviedo, Spanje 1e 11-04 teamtoernooi voor militairen in Brussel, België 3e 05-04 A-toernooi van Den Bosch (Open NK) 2e 21-03 A-toernooi van Rome, Italië 1e 14-03 A-toernooi van Warschau, Polen 3e 28-02 A-toernooi van Boedapest, Hongarije - 17-01 Open Rotterdams Kampioenschap 1e 10-01 NK clubteams 2e  

1997

22-11 WK voor militairen (individueel), Kroatië 1e 19-11 WK voor militairen (landenteam), Kroatië 5e 02-11 NK heren individueel 1e 26-10 EK landenteams in Rome, Italië 1e 10-10 WK Parijs, Frankrijk - 06-09 Open Duits Kampioenschap in Bonn 1e 01-06 toernooi Venray 1e 09-05 EK Oostende, België 1e 06-04 A-toernooi van Den Bosch (Open NK) 5e 22-03 A-toernooi van Rome, Italië 1e

1996

22-11 Jigoro Kano Cup in Tokio, Japan (opgave bless.) - 03-11 NK heren individueel 1e 20-10 EK landenteams in St.Petersburg, Rusland 5e 22-07 Olympische Spelen in Atlanta, Verenigde Staten 3e 22-06 Open Duits Kampioenschap in Rüsselsheim 1e 18-05 EK Den Haag, Nederland 1e 06-04 A-toernooi van Den Bosch (Open NK) - 21-03 A-toernooi van Rome, Italië 1e 02-03 A-toernooi van Boedapest, Hongarije 3e 25-02 A-toernooi van München, Duitsland 3e 18-02 A-toernooi van Leonding, Oostenrijk 3e 06-01 NK alle categorieën (zwaar) 3e

1995

02-12 A-toernooi van Basel, Zwitserland 7e 18-11 toernooi Gelsenkirchen, Duitsland 2e 06-11 NK heren individueel 1e 14-10 EK landenteams in Trnava, Slowakije - 29-09 WK Tokio, Japan - 01-09 Open Duits kampioenschap in Rüsselsheim 3e 14-05 EK Birmingham, Groot-Brittannië 5e 02-04 A-toernooi van Den Bosch (Open NK) 3e 04-03 A-toernooi van Boedapest, Hongarije 1e 11-02 A-toernooi van Parijs, Frankrijk 7e 07-01 NK alle categorieën (licht) 1e

1994

25-11 Jigoro Kano Cup in Tokio, Japan 3e 06-11 NK heren individueel 3e 22-10 EK landenteams in Den Haag, Nederland - 01-10 Olympic Judomasters in Deurne, Nederland 2e 12-06 toernooi Venray 3e 21-05 EK Gdansk, Polen 3e 03-04 Open Nederlands kampioenschap 1e 05-03 A-toernooi van Boedapest, Hongarije 3e 19-02 A-toernooi van Leonding, Oostenrijk 3e 05-02 A-toernooi van Moskou, Rusland 3e 08-01 NK alle categorieën (licht) 1e

1993

18-11 EK junioren in Papendal, Nederland - 18-09 Open Roemeens kampioenschap junioren 1e 26-06 Open Duits kampioenschap junioren 1e 03-04 Open Nederlands kampioenschap 7e 20-03 A-toernooi van Warschau, Polen - 27-02 NK junioren 1e 30-01 Zuid-Hollands kampioenschap junioren 1e 09-01 NK alle categorieën (licht) 2e

1992

28-11 NK juniorenteams - 10-10 WK junioren in Buenos Aires, Argentinië - 27-06 Open Duits kampioenschap junioren 1e 04-04 Open Nederlands kampioenschap - 29-02 juniorentoernooi Nantes, Frankrijk 2e 15-02 NK junioren 3e 01-02 Open Belgisch kampioenschap in Visé - 04-01 NK alle categorieën (licht) 2e

1991

14-12 toernooi tot 19 jaar in Algeciras, Spanje 2e 30-11 NK juniorenteams 1e 24-11 Zuid-Hollands kampioenschap alle categorieën 1e 24-11 Zuid-Hollands kampioenschap juniorenteams 1e 20-10 Zuid-Hollands kampioenschap 3e 28-09 Open Oostenrijkse kampioenschappen junioren 3e 24-08 juniorentoernooi Braine l'Alleud, België - 04-05 juniorentoernooi Vitoria Gasteiz, Spanje 1e 16-02 NK junioren 2e 01-02 Open Belgisch kampioenschap in Visé  - 05-01 NK alle categorieën (licht) 5e

1990

13-12 toernooi tot 19 jaar in Algeciras, Spanje 2e 25-11 Zuid-Hollands kampioenschap alle categorieën 3e 13-10 NK tot 18 jaar 1e 30-09 Zuid-Hollands kampioenschap tot 18 jaar 1e

1989

mei NK jeugdteams 1e mei Zuid-Hollandse kampioenschappen jeugdteams 1e  
Judo Kampioen Biografie Erelijst
Home Home Contact